Білецьківська Рада

www.biletskivska-silrada.gov.ua

ГРОМАДСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО – ЦЕ МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ !!!

Співпраця, планування, активність та зорієнтованість – такими рисами на сьогодні повинні бути наділені всі громадяни, які проживають на певній території.  Яким має бути побутове оточення людина має бачити сама, і відповідно проектувати та впроваджувати в життя свої плани. Тому основою любої співпраці повинно бути бажання людей і відпрацьовані механізми їх виконання на законодавчому рівні.  Ефективною формою роботи в суспільстві є громадські організації. Людей об’єднують проблеми та пошуки шляхів їх розв’язання. А держава, в свою чергу, на законодавчому та практичному рівні допомагають у вирішенні всіх питань. І практика доводить, що яку б проблему не доводилося вирішувати, зорієнтувавшись у законодавстві, запланувавши, знайшовши підтримку та співфінансування можна  впровадити в життя будь-який проект, який слугуватиме забезпеченню комфортних достойних умов для проживання та повноцінного розвитку особистості громадянина.

Білецьківська сільська рада Кременчуцького району Полтавської області, на території якої реалізується проект «ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ШЛЯХОМ РЕКОНСТРУКЦІЇ (РЕНОВАЦІЇ) СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ БІЛЕЦЬКІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» для подачі на обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад Полтавської області на 2017 рік    розташована на правому березі р. Дніпро на відстані 13 км від районного центру та була утворена в 1918 році. До складу сільської ради входить 7 сіл (с. Білецьківка, с. Чечелеве, с. Маламівка, с. Підгірне, с. Новоселівка, с. Стара Білецьківка та с. Бурти), у яких проживає 5794 мешканців, особистих господарств налічується 2755. Територія сільської ради складає 10300 га. Всі населені пункти сільської ради газифіковані. Створено комунальне підприємство «Білецьківське», яке здійснює централізований вивіз сміття. Медичне обслуговування населення здійснює Білецьківська амбулаторія загальної практики сімейної медицини та чотири  фельдшерсько-акушерські пункти ( с. Чечелеве, с. Маламівка, с. Новоселівка та с. Бурти). На території сільської ради знаходиться  4 заклади культури (Білецьківський будинок культури,  Чечелевський сільський клуб, Білецьківська бібліотека та Чечелевська  бібліотека),  знаходяться два навчальні заклади: Білецьківський НВК (в який входить дошкільний підрозділ «Журавушка») та Чечелевська ЗОШ І-ІІ ступенів. Всі ці заклади потребують колосальних енергетичних витрат.

Використання  альтернативних видів енергії, впровадження енергозберігаючих заходів відповідає загальнодержавній та регіональній політиці в Україні та є гарантом сталого соціально-економічного розвитку громади. Нинішня ситуація в енергетичній сфері  в Україні вимагає абсолютно нових, інноваційних підходів до використання енергоресурсів та впровадження енергозберігаючих заходів. Значні витрати бюджетних коштів на енергоносії  перешкоджають економічному розвитку території. Головною проблемою енергозбереження в закладах соціальної сфери Білецьківської сільської ради є застарілість систем опалення та котлів, зношеність основних конструкцій будівель (покрівля, вікна та двері), це стосується приміщень Білецьківського НВК. І саме ці фактори призводять до великих втрат енергоресурсів. Значний обсяг бюджетних коштів спрямовується на сплату рахунків за спожиті енергоносії. Білецьківський НВК має можливість забезпечити навчання 464 учнів в одну зміну. Тому при подальшій реформі системи освіти саме даний навчальний заклад має всі можливості бути опорною школою. Фактично Білецьківський НВК є центральним навчальним закладом громади. Це – комплекс, який включає в себе одно - та двоповерхові будівлі, загальною площею 4572м²,  має загальний опалювальний об’єм – 4910 м³ та збудований у 1990 році. З того часу у закладі жодного разу не проводилось капітального ремонту, а система опалення, яка вже багато років ремонтується лише силами батьків та спонсорів  на даний час знаходиться в незадовільному стані і викликає занепокоєння практично всіх мешканців громади. Ремонтні роботи, які щорічно виконувалися, на даний час не дають жодного результату і фактично виконання робіт є неефективним витрачанням коштів. Наявність даної проблеми не дає можливості для повноцінного функціонування навчального закладу в опалювальний сезон, оскільки температурний режим у приміщенні в осінньо-зимовий період є нижчим за діючі санітарні нормативи. У зв’язку з цим має місце підвищена захворюваність дітей та вчителів на ОРВІ, умови для навчання та викладання є несприятливими. Враховуючи дані обставини, вирішення описаної вище проблеми було визначене  пріоритетним для соціально-економічного розвитку Білецьківської громади. І вже почались роботи з термомодернізації  у навчальному закладі, першим етапом якої є повна заміна дерев’яних вікон, загальна площа яких становить 428,5 м² на металопластикові за рахунок сільського, районного бюджетів та за підтримки депутата Верховної Ради України Костянтина Валентиновича Жеваго. Другим етапом передбачається реконструкція системи опалення навчального закладу.

Для реалізації даного проекту необхідні кошти, які бюджет Білецьківської сільської ради не в змозі виділити в повному обсязі, і лише за рахунок сукупних коштів, виділених з сільського, районного бюджетів, активної участі громадської організації, а також  обласного бюджету  можливо виконати необхідний комплекс робіт, передбачених даним проектом «ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ШЛЯХОМ РЕКОНСТРУКЦІЇ (РЕНОВАЦІЇ) СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ БІЛЕЦЬКІВСЬКОГО НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ КРЕМЕНЧУЦЬКОЇ  РАЙОННОЇ  РАДИ  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ», мета якого полягає у покращенні санітарно-гігієнічних умов перебування дітей у навчальному закладі за рахунок підвищення енергоефективності будівлі, в економічно ефективному енергозабезпеченні будівлі школи за умов зменшення питомих витрат енергетичних носіїв, зменшення бюджетних видатків за спожиті енерготеплоносії. Реалізація проекту дасть змогу Білецьківському НВК у контексті системи освіти забезпечити належний рівень надання освітянських послуг. Жителі району матимуть демонстраційний заклад освіти, який використовує всі засоби для підвищення якості надання освітніх послуг. Зазначений досвід можна буде використати і для запровадження в будівлі дошкільного підрозділу «Журавушка» Білецьківського НВК. Наразі вже виготовлена кошторисна документація до даного проекту та вже подані документи на експертизу. Після проходження експертизи даний проект буде подано на конкурс до Полтавської обласної ради. Прийом проектів для участі  у конкурсі завершується 31.08.2017 року. Конкурс відбудеться наприкінці осені, а фінансування виконання робіт по проекту орієнтовно відбудеться на початку II кварталу 2018 року.

Тож успіхів нашій громаді!!!!

Виконавчий комітет Білецьківської сільської ради