Білецьківська Рада

www.biletskivska-silrada.gov.ua

Наша історія починається в неосяжно далекому минулому. Історичні факти свідчать: 2200 років до нашої ери бронзового віку  (про) поселення перших племен ямної культури, які займались скотарством та землеробством; VII століття нашої ери поселення предків словян – Черняхівська культура. Благодатна земля, благодатний край, який ніколи не пустував, а приваблював людей своїми безмежними природними багацтвами, які забезпечували наших предків життєво-необхідними дарами. Навіть німецький ботанік у 1774 році перебуваючи в Крюкові завітав у Білецьківку, щоб побувати в плавнях та дослідити небувалу велич, яку демонструвала людям матінка Природа.

 

Заснування Білецьківки (за однією із основних версій) почалося після заключення 6-го листопада  1625 року акта про примирення у Куруківській битві. Одним із ротмейстерів з Польської сторони Яном Білецьким були засновані слободи. Селом, Білецьківка почало називатися після закладення в 1778 році Свято-Миколаївської церкви, яка в 1781 році була освячена Данилом Івановичем Кудашовим (одним із перших наших поміщиків). Це була дерев яна церква, яка потім згоріла. В 1837 році побудовано камяну, якапроіснувала до 1934 року. Перший священникКондрат Сколов в 1786 році почав вести метрику (перші записи про народження, одруження, смерть жителів нашої території). Свято-Миколаївська церква обслуговувала не тільки Білецьківку та Турунжівку (теперішнє с.Маламівка), а й Свинарку (теперішня сусіднє с. Павлівка), Пецовку (орієнтовно теперішнє Крилівське лісництво). І зараз, коли стоїш на кручі над затокою р. Дніпро, милуючись краєвидами ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Білецьківські плавні», усвідомлюючи, що саме звідси все починалося, розуміючи , що під ногами свята земля, намолена нашими предками, стерті хвилями часу з лиця землі розвалини Свято-Миколаївської церкви, наче наяву чуєш золотий дзвін  колокола, який чарівним переливом розливається по серцю, і викликає неабияку гордість за свою причетність до продовження історії. Ось воно щастя -  можливість бути патріотом. Можливість жити і продовжувати, створювати і зберігати те, що дали нам предки і, що ми дамо нащадкам.

Державна політика культури на рівні місцевого самоврядування здійснюється через культурні установи. На території сільради діє 2 заклади культури, які розташовані: с. Чечелеве (сільський клуб); с.Білецьківка (будинок культури). Щороку закладами культури проводиться різнопланова культурно-мистецька робота.

Насиченою та творчою є діяльність сільських бібліотек, які розташовані в с. Чечелеве та в с. .Білецьківка.

На території с. Новоселівка та с. Чечелеве працюють майстри народної творчості, які впроваджують різні техніки декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, лозоплетіння, бісероплетіння, флористика, ткацтво тощо.

Історико-культурний музей, який створив і розвиває житель с. Білецьківка Віталій Устенко, надихає односельців та гостей нашої територіальної громади на піднесений дух патріотизму та гордості за  історико-культурну спадщину нашого краю.

На території сільради налічується 3 обєкта культурної спадщини: в с. Чечелевепамятний знак загиблим козакам у Куруківській битві в 1624-1625 роках; пам ячник загиблому солдату у Великій Вітчизняній війні; в с. Білецьківкапам ячник загиблому солдату у Великій Вітчизняній війні на братській могилі. Діяльність виконкому сільської ради направлена освітньо-популяризаторську роботу з питань охорони та збереження культурної спадщини, втілення заходів спрямованих на ремонт, реставрацію, реконструкцію та будівництво об єктів культурної спадщини.